atelier typ

anea s.r.o.

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých děl v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

homepagee-mailkontakty
Hlavice žezla pro Fakultu aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (návrh -Michal Vitanovský), zlacený bronz


INSIGNIE

PASÍŘSKÁ DÍLNA

Řetěz starosty města Písku (návrh - Tomáš Hlaváček), bronz

V dílně na Kladenské ulici především restaurujeme některá umělecká díla a předměty užitého umění. Kromě toho pracujeme také na zakázkové pasířské výrobě. (Kromě této činnosti zde provádíme také pasířské práce.) Pracujeme hlavně s barevnými kovy, především s mosazí a mědí. Jde o zakázkovou výrobu svítidel, drobných užitkových předmětů i větších celků interiérového vybavení (například stojany na propagační materiál, kovové doplňky v interiérech restaurací, vývěsní skříně a tak podobně).


Svítidla, která v naší dílně zhotovujeme, jsou z větší části kombinací mosazných, nebo bronzových odlitků a tlačených dílů z plechu. Některá, např. kopie barokních holandských lustrů, jsou skládána pouze z bronzových, někdy mosazných odlitků. V dílně na Kladenské ulici také cizelujeme některé odlitky, zhotovené v naší slévárně v Tuhani. Většinou jde o odlitky zvonků, svícnů a jiných drobných předmětů užitého umění.

Ve fotogalerii můžete vidět některé naše práce:


INSIGNIE

Hlavice rektorského žezla pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (autor - Michal Vitanovský), zlacený bronz

Na Kladenské ulici zhotovujeme na zakázku také insignie. Většinou jde o znaky měst nebo některých univerzit. Často spolupracujeme s našimi předními výtvarníky. Při tvorbě těchto drobných plastik bohatě využíváme možností, které skýtají obě naše dílny. Slévárna v Tuhani a pasířská dílna v Praze. Můžeme tak volně kombinovat lité prvky s díly zhotovenými pasířsky. Obě technologie zpracovávající barevný kov často doplňujeme dalšími materiály : ušlechtilá dřeva, sklo, polodrahokamy atd.

ŽEZLA

Příkladem kombinace různých materiálů a technik jsou např. žezla pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. U žezla pro Fakultu humanitních studií jsou bronzové prvky doplněny ořechovým dřevem.

Do hlavice rektorského žezla je zase zakomponován broušený achát. Celé žezlo je galvanicky pozlaceno. Autorem obou návrhů je Michal Vitanovský.

MĚSTSKÉ ZNAKY

Jako ukázka těchto insignií může sloužit např. klíč od města Písku, nebo obřadní řetěz píseckého starosty. Autorem návrhu je Tomáš Hlaváček.

 


Adresa: Kladenská 77, Praha 6, 160 00, telefon: +420 605 422 957, e-mail: atelier@atelier-typ.cz

design & developed by trom

Seo servis