atelier typ

anea s.r.o.

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých děl v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

homepagee-mailkontakty
Šestiramenný lustr holandského typu - bronz, výška 125 cm, průměr 65 cm


LUSTRY

PASÍŘSKÁ DÍLNA

Šestiramenný dvoukolonový lustr holandského typu zhotovený pro soukromé prostory hraběte Zdeňka ze Šternberka na zámku Český Šternberk - bronz, výška 200 cm, průměr 95 cm

V dílně na Kladenské ulici především restaurujeme některá umělecká díla a předměty užitého umění. Kromě toho pracujeme také na zakázkové pasířské výrobě. (Kromě této činnosti zde provádíme také pasířské práce.) Pracujeme hlavně s barevnými kovy, především s mosazí a mědí. Jde o zakázkovou výrobu svítidel, drobných užitkových předmětů i větších celků interiérového vybavení (například stojany na propagační materiál, kovové doplňky v interiérech restaurací, vývěsní skříně a tak podobně).


Svítidla, která v naší dílně zhotovujeme, jsou z větší části kombinací mosazných, nebo bronzových odlitků a tlačených dílů z plechu. Některá, např. kopie barokních holandských lustrů, jsou skládána pouze z bronzových, někdy mosazných odlitků. V dílně na Kladenské ulici také cizelujeme některé odlitky, zhotovené v naší slévárně v Tuhani. Většinou jde o odlitky zvonků, svícnů a jiných drobných předmětů užitého umění.

Ve fotogalerii můžete vidět některé naše práce:


SVÍTIDLA

Šestiramenný lustr holandského typu zhotovený pro interiérovou expozici zámku Český Šternberk - mosaz, výška 105 cm, průměr 65 cm

V dílně na Kladenské ulici zhotovujeme kromě jiných pasířských výrobků hlavně různé typy svítidel. Většinou jde o kopie historických lustrů, často jsou to svítidla podle našich návrhů. Lustry a lampy jsou většinou kombinací mosazných, nebo bronzových odlitků a dílů tlačených z plechu.

HOLANDSKÉ LUSTRY

Některá svítidla, například kopie barokních holandských lustrů, jsou skládána pouze z litých prvků. Tak přesně kopírují předlohu. Všechny lité části jsou skutečně ručně cizelovány. Takové opracováni podtrhne detaily a učiní z lustru opravdové umělecké dílo. Příkladem takového svítidla je šestiramenný dvoukolonový lustr, který jsme zhotovili podle našeho návrhu pro hraběte Zdeňka ze Šternberka do obytných prostor zámku Český Šternberk. Některé další typy holandských lustrů jsme dodali i do interiérové expozice zámku.


STOJACÍ LAMPY

Na zakázku zhotovujeme také různé typy stojacích lamp. Většinou jde opět o kombinaci litých a tlačených dílů, nebo nástěnných svítidel.


SVÍCNY

Zhotovujeme také mnoho různých typů svícnů. Většinou jde o lité svícny z naší slévárny v Tuhani, které v dílně na Kladenské ulici opracováváme a kompletujeme. Některé modely jsou opět zapůjčeny z expozic různých hradů a zámků, jiné od soukromých sběratelů. Některé zhotovujeme podle vlastních návrhů. Jsou mezi nimi i takové, které lze jednoduchou úpravou a přidáním skleněné mísy změnit v nástolce.


FOTOGALERIE

Ve fotogalerii jsou ukázky některých našich svícnů.

 


Adresa: Kladenská 77, Praha 6, 160 00, telefon: +420 605 422 957, e-mail: atelier@atelier-typ.cz

design & developed by trom

Seo servis