atelier typ

anea s.r.o.

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých děl v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

homepagee-mailkontakty
E. F. Burian (V. Preclík) - bronz, výška 55 cm


SOCHY

UMĚLECKÁ SLÉVÁRNA

"Koupel" (J. Zajíc) - bronz, výška 205 cm

Naše slévárna sídlí v Tuhani u Mělníka. Tam odléváme především sochy z bronzu. Z tohoto materiálu odléváme také pamětní desky, plakety a medaile. Z mosazi odléváme mnoho různých typů zvonků, svícnů, pečetítek a jiných dekorativních prvků. Na zakázku odléváme nábytkové a dveřní kování. Na přání zákazníků odléváme plastiky, nebo dekorativní předměty také ze stříbra, zřídka i z hliníku. Formujeme a odléváme buď do písku nebo metodou ztraceného vosku. Pro první způsob používáme jemný sprašový písek, který, díky mikroskopickému zrnu, umožní dokonalý otisk i těch nejmenších detailů např. na medailích. V druhém případě odléváme do směsi antuky a sádry.

Někteří z nás pracovali dříve v umělecké slévárně Ústředí uměleckých řemesel. Tam jsme odlévali především sochy pro Národní galerii v Praze. V současné době spolupracujeme hlavně s Horáckou galerií v Novém Městě na Moravě. Konečnou úpravu odlitků, cizelování a patinování, provádíme buď v dílně na Kladenské ulici v Praze 6, nebo zadáváme cizelérům, se kterými spolupracujeme.SOCHY

"Probuzení" (M. Starec) - bronz, výška 30cm

Zabýváme se především odléváním bronzových soch.Velikost není limitujícím faktorem. Pracujeme na plastikách od velikosti několika centimetrů po několikametrové kolosy. Sochy odléváme většinou metodou ztraceného vosku do forem ze směsi antuky a sádry. Některé plastiky odléváme také do forem pískových. Volba technologie závisí na velikosti a tvaru sochy.

CIZELOVÁNÍ

Plastiky cizelujeme především pomocí klasických ručních nástrojů. Používání různých strojků a strojů se snažíme maximálně omezit. Tak docilujeme měkkého, výtvarného opracování povrchu a zároveň tak nejlépe ctíme autorskou modelaci plastiky. Díky ručnímu způsobu opracování je povrch také dokonale připraven k patinování. Některé odlitky cizelujeme v naší dílně na Kladenské ulici, jiné zadáváme významným cizelérům, se kterými spolupracujeme.

PATINA

Hotové plastiky patinujeme podle přání zákazníků v nejširší paletě barev. Od různých tónů zlaté, přes červenou, hnědou a zelenou barvu, až po modrou, bílou, nebo černou. Patiny docilujeme samozřejmě pouze chemickou reakcí. Hotovou patinu konzervujeme voskem.


FOTOGALERIE

Některé práce jsou zachyceny ve fotogalerii. Mezi ty zajímavější patří např.: 


Adresa: Kladenská 77, Praha 6, 160 00, telefon: +420 605 422 957, e-mail: atelier@atelier-typ.cz

design & developed by trom

Seo servis