atelier typ

anea s.r.o.

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých děl v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

homepagee-mailkontakty
Kopie gotického svícnu, soukromá sbírka - bronz (výška 260 mm)


SVÍCNY

PASÍŘSKÁ DÍLNA

Kopie secesního svícnu – mosaz. Přelom 19. a 20. stol. (výška 215 mm)

V dílně na Kladenské ulici především restaurujeme některá umělecká díla a předměty užitého umění. Kromě toho pracujeme také na zakázkové pasířské výrobě. (Kromě této činnosti zde provádíme také pasířské práce.) Pracujeme hlavně s barevnými kovy, především s mosazí a mědí. Jde o zakázkovou výrobu svítidel, drobných užitkových předmětů i větších celků interiérového vybavení (například stojany na propagační materiál, kovové doplňky v interiérech restaurací, vývěsní skříně a tak podobně).


Svítidla, která v naší dílně zhotovujeme, jsou z větší části kombinací mosazných, nebo bronzových odlitků a tlačených dílů z plechu. Některá, např. kopie barokních holandských lustrů, jsou skládána pouze z bronzových, někdy mosazných odlitků. V dílně na Kladenské ulici také cizelujeme některé odlitky, zhotovené v naší slévárně v Tuhani. Většinou jde o odlitky zvonků, svícnů a jiných drobných předmětů užitého umění.

Ve fotogalerii můžete vidět některé naše práce:


SVÍCNY

Kopie svícnu ze sbírek zámku Sychrov – mosaz. 19. stol. (výška 140 mm)

Zhotovujeme také mnoho různých typů svícnů. Většinou jde o lité svícny z naší slévárny v Tuhani, které v dílně na Kladenské ulici opracováváme a kompletujeme. Některé modely jsou opět zapůjčeny z expozic různých hradů a zámků, jiné od soukromých sběratelů. Některé zhotovujeme podle vlastních návrhů. Jsou mezi nimi i takové, které lze jednoduchou úpravou a přidáním skleněné mísy změnit v nástolce.

BRONZ, MOSAZ

Většinu svícnů odléváme z mosazi, nebo bronzu. Na přání zákazníků zhotovujeme svícny i ze stříbra. Někdy jde i o kombinaci těchto kovů.

CIZELOVÁNÍ

Všechny svícny po odlití ručně cizelujeme. Takovým opracováním zvýrazníme modelaci a každý kus se stává hodnotným originálem. Cizelování a kompletaci svícnů, včetně patiny, provádíme v dílně na Kladenské ulici. Tam také opracováváme další drobné užitkové předměty; zvonky, pečetítka, louskáčky atd.


PATINA

Některé opracované svícny leštíme, většinu patinujeme. Některé mosazné dáváme po vyleštění galvanicky postříbřit. Patinou dodáváme svícnům bohatou škálu barev.


FOTOGALERIE

Ve fotogalerii jsou zachyceny některé typy našich svícnů.

 


Adresa: Kladenská 77, Praha 6, 160 00, telefon: +420 605 422 957, e-mail: atelier@atelier-typ.cz

design & developed by trom

Seo servis