atelier typ

anea s.r.o.

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých děl v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

homepagee-mailkontakty
Kopie aquamanily ze sbírek zámku Sychrov – mosaz. 15. stol. (výška 170 mm)


UMĚLECKÁ SLÉVÁRNA

RESTAUROVÁNÍ

PASÍŘSKÉ PRÁCE

"Sen" (D. Erevantzi) - bronz, výška 145 cm

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých dél v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

Nosným programem naší činnosti je odlévání uměleckých dél, především bronzových soch. Kromě toho restaurujeme uměleckořemeslná díla v obecném kovu. Jsme držitelé restaurátorské licence Ministerstva kultury ČR. Zabýváme se také zakázkovou pasířskou výrobou z mosazi a mědi.

UMĚLECKÁ SLÉVÁRNA

Umělecká slévárna sídlí v Tuhani u Mělníka. Tam odléváme především sochy, pamětní desky a medaile z bronzu. Z mosazi odléváme nábytkové i dveřní kování a mnoho různých typů zvonků, svícnů, pečetítek a jiných dekorativních předmětů. Na přání zákazníků odléváme plastiky i dekorativní předměty také ze stříbra. Někteří z nás dříve pracovali v umělecké slévárně Ústředí uměleckých řemesel. Tam jsme odlévali především sochy pro Národní galerii v Praze. V současné době spolupracujeme hlavně s Horáckou galerií v Novém městě na Moravě.

Odléváme buď metodou ztraceného vosku, nebo do pískových forem. Pro první způsob zhotovujeme formy ze směsi antuky a sádry. V druhém případě formujeme do jemného sprašového písku. Tento písek má tak drobné zrno, že umožní otisk i těch nejjemnějších detailů např. na medailích. Konečnou úpravu odlitků, cizelování a patinování, provádíme buď v dílně na Kladenské ulici v Praze 6, nebo zadáváme cizelérům se kterými spolupracujeme. Ukázky některých našich prací jsou zachyceny ve fotogalerii.

Pamětní deska věnovaná Josefu Fantovi (autor - Z. Preclík) - bronz, 60 x 86 cm

RESTAUROVÁNÍ

Restaurujeme především bronzové sochy. Tuto činnost provádíme většinou v terénu. Pokud je možné plastiky převézt, restaurujeme je v dílně na Kladenské ulici v Praze 6 (Anea s. r. o.). Tam restaurujeme hlavně komornější díla např. lustry, drobné plastiky, předměty užitého umění. V terénu restaurujeme také litinové sochy a pomníky, bronzové pamětní desky, kované mříže, plastiky z mědi, nebo zinku. Ve fotogalerii jsou ukázky některých našich prací.


PASÍŘSKÉ PRÁCE

V dílně na Kladenské ulici v Praze 6 provádíme také pasířské práce. Pracujeme hlavně s barevnými kovy, především s mosazí a mědí. Jde o zakázkovou výrobu svítidel, drobných užitkových předmětů i větších celků interiérového vybavení. Svítidla, která v naší dílně zhotovujeme, jsou z větší části kombinací mosazných, nebo bronzových odlitků a tlačených dílů z plechu. Některá, např. kopie barokních holandských lustrů, jsou skládána pouze z bronzových, někdy mosazných odlitků. Zde také cizelujeme část odlitků zhotovených v naší slévárně v Tuhani. Některé práce jsou zachyceny ve fotogalerii.


FOTOGALERIE

Některé naše práce jsou zachyceny ve fotogalerii.

 


Adresa: Kladenská 77, Praha 6, 160 00, telefon: +420 605 422 957, e-mail: atelier@atelier-typ.cz

design & developed by trom

Seo servis