atelier typ

anea s.r.o.

Náš atelier se zabývá zhotovováním a restaurováním uměleckých děl v obecném kovu. Většinou pracujeme s barevnými kovy (bronz, mosaz, měď), často tvoříme i ze stříbra.

homepagee-mailkontakty
Kopie zvonku ze sbírek zámku Sychrov – mosaz. 19. stol. (výška 105 mm)


ZVONKY

UMĚLECKÁ SLÉVÁRNA

Kopie zvonku ze sbírek kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře – mosaz. 19. stol. (výška 130 mm)

Naše slévárna sídlí v Tuhani u Mělníka. Tam odléváme především sochy z bronzu. Z tohoto materiálu odléváme také pamětní desky, plakety a medaile. Z mosazi odléváme mnoho různých typů zvonků, svícnů, pečetítek a jiných dekorativních prvků. Na zakázku odléváme nábytkové a dveřní kování. Na přání zákazníků odléváme plastiky, nebo dekorativní předměty také ze stříbra, zřídka i z hliníku. Formujeme a odléváme buď do písku, nebo metodou ztraceného vosku. Pro první způsob používáme jemný sprašový písek, který, díky mikroskopickému zrnu, umožní dokonalý otisk i těch nejmenších detailů např. na medailích. V druhém případě odléváme do směsi antuky a sádry.

Někteří z nás pracovali dříve v umělecké slévárně Ústředí uměleckých řemesel. Tam jsme odlévali především sochy pro Národní galerii v Praze. V současné době spolupracujeme hlavně s Horáckou galerií v Novém Městě na Moravě. Konečnou úpravu odlitků, cizelování a patinování, provádíme buď v dílně na Kladenské ulici v Praze 6, nebo zadáváme cizelérům, se kterými spolupracujeme.ZVONKY

"Zvonek" - bronz - secesní motiv (výška 150 mm)

Jako doplňkovou činnost odléváme různé typy zvonků. Jsou to kopie originálů zapůjčených od sběratelů, nebo z expozic některých hradů a zámků, např. Sychrov. Některé modely zvonků jsou našimi vlastními návrhy. Odléváme zvonky nejrůznějších tvarů. Zajímavé jsou například některé figurální, jejichž srdce tvoří pohyblivé nožičky figurky. V našem případě opatřené punčoškami a botičkami.

BRONZ, MOSAZ

Zvonky odléváme buď z bronzu, nebo z mosazi. Záleží na návrhu, nebo na provedení originálu. Některé typy po vyleštění ještě galvanicky stříbříme.

CIZELOVÁNÍ

Všechny naše zvonky jsou, na rozdíl od jiných běžně dostupných zvonků, ručně cizelované. To dodá každému kusu originalitu a jedinečný výraz. Cizelujeme je v dílně na Kladenské ulici spolu s dalšími drobnými předměty užitého umění, jako jsou například svícny, pečetítka, louskáčky atd.


PATINA

Vycizelované zvonky patinujeme. Většinu z nich před patinou leštíme. Některé vyleštěné dáváme ještě galvanicky postříbřit.


FOTOGALERIE

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout některé z našich zvonků.

 


Adresa: Kladenská 77, Praha 6, 160 00, telefon: +420 605 422 957, e-mail: atelier@atelier-typ.cz

design & developed by trom

Seo servis